Kamil Murda
blog-post-9

Jak jsem maloval elektrickou baskytaru

Inspirován krásnou prací Lucase Longfielda, viz video níže, jsem se rozhodl postavit si také elektrickou baskytaru a pomalovat ji.Koupil jsem tedy v červenci stavebnici Harley Benton Precision Bass na Thomann.de, zkusmo sestavil a odzkoušel, zda vůbec hraje a pustil se do toho. Rozhodl jem se použít lihovou barvu, která se pěkně vpila do dřeva a zachovala kresbu dřeva a obvod jsem pak ztmavil.

Barvení elektrické baskytary

Celé jsem to zalakoval nitrocelulózní barvou. S výsledkem jsem byl natolik spokojen, že jsem upustil od myšlenky dalšího malování a nechal jsem to takto jednoduché. Pouze ze zadní strany jsem později nanesl obtisk kresby od Lese Edwardse, která zdobila album Music for the jilted generation mé oblíbené skupiny The Prodigy. Vyrobil jsem dřevěný držák na stěnu a baskytara dostala své místo.

Dokončení elektrické baskytary

Dokončení elektrické baskytary

Tím to mělo být hotovo, jenže mi to nedalo a zkusil jsem tento nástroj řádně seřídit a naladit. A když má jen čtyři struny, mohl bych zkusit na něm něco zahrát... není nad to poslechnout si hluboké basy! No zalíbilo se mi to natolik, že jsem začal od září chodit na lekce skvělého baskytaristy Huberta Holáska a po desáté lekci jsem už i začal hledat někoho, s kým bych si zahrál pravidelněji. A tak se mi podařila další neuvěřitelná věc, kdy jsem šel na svou první zkoušku s brněnskou kapelou Meadow Street a po několika zkouškách mě kluci z kapely vzali mezi sebe. Nyní tedy trénuji a je možné, že mě někdy uvidíte hrát i na živém koncertu (když to dovolí neustálé omezování všeho možného kvůli Covidu).

Poznámka: pravidelné cvičení se vyplatilo a můžu tak přiložit krátké video z mého úplně prvního koncertu v roce 2022